Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i oficjalnego przekazania pocztu sztandarowego młodszym kolegom i koleżankom. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Walczak, która w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na potrzebę bycia patriotą każdego dnia, nie tylko przy okazji świąt narodowych. Swoje wystąpienie zakończyła słowami słynnej piosenki Grzegorza Ciechowskiego, pt. NIE PYTAJ O POLSKĘ:

NIE PYTAJ MNIE, DLACZEGO CIĄGLE CHCĘ, ZASYPIAĆ W NIEJ I BUDZIĆ SIĘ.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do przypomnienia najważniejszych postaci okresu międzywojnia, dzięki którym nasz kraj po 123 latach powrócił na mapę Europy i świata. Uczniowie w ciekawy i oryginalny sposób zaprezentowali biografie wojskowych i polityków odgrywających decydującą rolę w kształtowaniu się polskiej państwowości. Najlepsza okazała się grupa przedstawicieli klasy 1C, która przybliżyła zebranym sylwetkę Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na quiz o bohaterach naszego przedpołudniowego spotkania.

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz