ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i oficjalnego przekazania pocztu sztandarowego młodszym kolegom i koleżankom. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Walczak, która w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na potrzebę bycia patriotą każdego dnia, nie tylko przy okazji świąt narodowych. Swoje wystąpienie zakończyła słowami słynnej piosenki Grzegorza Ciechowskiego, pt. NIE PYTAJ O POLSKĘ:

NIE PYTAJ MNIE, DLACZEGO CIĄGLE CHCĘ, ZASYPIAĆ W NIEJ I BUDZIĆ SIĘ.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do przypomnienia najważniejszych postaci okresu międzywojnia, dzięki którym nasz kraj po 123 latach powrócił na mapę Europy i świata. Uczniowie w ciekawy i oryginalny sposób zaprezentowali biografie wojskowych i polityków odgrywających decydującą rolę w kształtowaniu się polskiej państwowości. Najlepsza okazała się grupa przedstawicieli klasy 1C, która przybliżyła zebranym sylwetkę Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na quiz o bohaterach naszego przedpołudniowego spotkania.