Projekty

Sprawdź poniżej w jakich projektach edukacyjnych aktywnie uczstniczą uczniowie naszej szkoły !

 

 

Złote Szkoły NBP

svg+xml;charset=utf

Szkoła nasza przystąpiła do programu „Złote Szkoły  NBP”.
Tematem przewodnim II edycji jest „BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH”.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.

Drużynę Ambasadorek Edukacji Ekonomicznej utworzyły uczennice klasy 3D
Koordynatorką projektu jest p. Bożenna Stanisławska. Drugim nauczycielem jest p. Grzegorz Dziugieł.
Przed nami trzy zadania do wykonania:
1. Lekcja z ekonomią przeprowadzona przez nauczycieli
2. Szkolna debata z udziałem eksperta od finansów
3. Warsztat uczniowski przeprowadzony przez ambasadorki projektu.

Na bieżąco informacje o realizacji projektu można obserwować na stronie szkoły, na fanpage’u na Fb i na specjalnej stronie dedykowanej projektowi.

Zobacz więcej na stronie programu

Uzyskaliśmy tytuł Złotej Szkoły !

 

Wars i Sawa

svg+xml;charset=utf

Projekt jest elementem Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych. Realizowany jest od 2009 roku przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, przy partnerskim zaangażowaniu Centrum Nauki Kopernik (CNK).Projekt adresowany jest do szkół, które nie tylko chcą odkrywać w swoich uczennicach i uczniach zdolności i talenty, ale także potrafią z nimi współpracować i ich wspierać. Uzdolniona uczennica lub uczeń to zarówno zdobywca olimpijskich laurów, jak i osoba ze sportowym zacięciem czy smykałką do rzemiosła. Celem projektu wspierania uzdolnionych uczniów jest stworzenie systemu wymiany doświadczeń szkół, nauczycielek i nauczycieli, rodziców, po to, by wspólnie pomagać dzieciom w ich rozwoju intelektualnym i fizycznym. Szkoły, które doskonalą swój system rozwiązań organizacyjnych, programowych i metodycznych w obszarze wspierania zdolnych uczennic i uczniów, otrzymują Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i tworzą warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych.

Nasza szkoła otrzymała Certyfikta, który obowiązuje do 31.08.2026 r.

Certyfikat e1670510611783

 

Zwolnieni z teorii

 

Zwolnieni z teorii

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada szkolna w Polsce. W jej ramach uczniowie sami ralizują własne projekty społeczne (zbiórki charytatywne, reklamy społeczne, wydarzenia publiczne lub projekty technologiczne). Zdobywają przy tym kluczowe kompetencje przyszłości potrzebne na rynku pracy – uczą się zarządzania, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Projekt wpisuje się w realizowany w szkole program doradztwa zawodowego.