12.04.24r połowa klas 2c i 3d razem z nauczycielką fizyki p.Ewą Strach wybrali się do Centrum Nauki Kopernik, aby podziwiać wystawy związane z przerobionymi działami fizyki, jak również wziąć udział w laboratorium fizycznym pt. „W chłodzie”.
Uczniowie mieli okazję poczuć naprawdę niskie temperatury. Dosłownie. Przekonali się, czym jest temperatura i jak wpływa na materiały o rożnych stanach skupienia. Poznali nadprzewodniki i ich właściwości oraz zastosowanie w życiu praktycznym. Doświadczenia z suchym lodem czy ciekłym azotem zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.
Było wiele emocji , wybuchów, śmiechu i niesamowitych zjawisk. Czas minął niezwykle szybko. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z termodynamiki .
Po intensywnej pracy był też czas na odpoczynek w Elektrowni Powiśle.