Piknik u Kazika

W piątek 8 czerwca 2018 rozpoczęliśmy nową tradycję obchodzenia święta patrona szkoły w postaci pikniku , w którym wzięli udział zaproszeni goście, absolwenci , okoliczni mieszkańcy i uczniowie pobliskich szkół podstawowych oraz cała społeczność szkoły.
O godzinie 13.30 pani Dyrektor Agnieszka Walczak ogłosiła rozpoczęcie pikniku. Atrakcji było co niemiara.
Młodsi goście mogli zagrać w gry zespołowe, pomalować z nami swoją dzielnicę, czyli Mokotów (po uprzedniej lekcji na temat tego, co warto dostrzec na codziennych spacerach), pograć w gry planszowe, wziąć udział w quizie (każdy dostawał nagrodę !). Miłośnicy zdrowego trybu życia mieli okazję zmierzyć ciśnienie, tkankę tłuszczową, a nawet poznać swój wiek biologiczny. Na stoisku „Miodowej manufaktury” chętni mogli nauczyć się robić woskowe świece, kupić prawdziwy polski miód i zdrowotne preparaty. Była „Książka za złotówkę”, pyszne domowe ciasta, herbata, kawa i napoje chłodzące. Dla mięsożerców przygotowaliśmy smakołyki z grilla.
Przez cały czas naprawdę się działo. Co kilkanaście minut na naszej prowizorycznej scenie pojawiali się nowi występujący. Rozpoczęli uczniowie , którzy pokazali własnego autorstwa, humorystyczne przedstawienie o bogatym życiu miłosnym patrona szkoły - Kazimierza Wielkiego.
Następnie zaśpiewała nasza uczennica, finalistka „Małych gigantów”- Zuzanna Jurkiewicz.
Odbył się także pokaz walki rycerskiej, a wszyscy uczniowie , część grona pedagogicznego wraz z panią Dyrektor, rodzice, absolwenci , odtańczyli nasz skoczny, „firmowy” taniec – BELGIJKĘ.
Na koniec odbyła się lekcja aerobiku dla wszystkich chętnych, którą poprowadził nauczyciel WF pan Paweł Papis.
W międzyczasie na jednej ze ścian ogrodzenia uczeń naszej szkoły – Janek Łachniak namalował graffiti związane z patronem szkoły.
Świetnie spisali się uczniowie klasy 2a, którzy zadbali o profesjonalne nagłośnienie całej imprezy.
Goście dopisali. Mali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 119, którzy nas odwiedzili, nie tylko spędzili ciekawie czas, ale też wychodzili szczęśliwi, mając ręce pełne różnych nagród zdobytych w konkursach. Starsi mieszkańcy Mokotowa z przyjemnością oglądali przygotowane przez nas występy i korzystali ze stoisk „zdrowotnych”. Koordynatorem pikniku była prof. Aneta Brzozowska.
Cały przegląd  ZDJĘĆ  o tym co się zadziało można zobaczyć pod poniższym linkiem.

ZDJĘCIA Z PIKNIKU