XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

GLOBAL MONEY WEEK

W akcję zaangażował się Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) oraz Ministerstwo Finansów. W takiej akcji nie mogło zabraknąć uczniów KAZIKA. W naszej szkole w akcji uczestniczyła klasa 1b. Światowa akcja świetnie wpisuje się w profil klasy informatyczno- menedżerskiej. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na ważną rolę finansów w życiu codziennym każdego człowieka , zainspirowania młodych ludzi do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności i niezależności finansowej. Wśród podjętych przez klasę aktywności były między innymi:
- plakat promujący hasło tegorocznej edycji GMW
-rewelacyjny projekt skarbonki
- prezentacja multimedialna
- infografika
-wspólne zdjęcie promujące przewodnie hasło GMW
- spotkanie z doradcą majątkowym p. Jakubem Jałbrzykowskim ( ochrona majątku i zdrowia) z inicjatywy ucznia klasy 1b- Jakuba Lewandowskiego.

Koordynatorem akcji w szkole była p. Bożenna Stanisławska