Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

Projekt
Projekt " Języki świata"

13 czerwca 2017r. p.o. dyrektora XLIII LO, pani Bożenna Stanisławska podpisała z panią Ingą Kotańską , kierownikiem Szkoły Języków Wschodnich Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego , umowę na realizację w roku szkolnym 2017/2018 wspólnego projektu pt. „ JĘZYKI ŚWIATA”.

Ten innowacyjny projekt skierowany jest do uczniów zainteresowanych funkcjonowaniem i różnorodnością języków obcych i przewiduje cykliczne dwugodzinne spotkania podczas , których lektorzy Zakładu Sinologii Wydziału Orientalistycznego UW wprowadzą uczniów w świat kilkunastu języków i kultur wschodnich . Celem projektu jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie wielokulturowym.

PROPONOWANY HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
Październik 2017 – jęz. turecki
Listopad 2017 - jęz. japoński
Grudzień 2017 – jęz. czeski
Styczeń lub Luty 2018 – jęz. chiński
Marzec 2018 – jęz. mongolski
Kwiecień 2018 – jęz. arabski lub rumuński
Maj 2018 – jęz. hebrajski lub perski
Czerwiec 2018 – jęz. hindi lub koreański

Na koniec uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają certyfikaty uczestnictwa w kursach.

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz