Projekt " Języki świata"

13 czerwca 2017r. p.o. dyrektora XLIII LO, pani Bożenna Stanisławska podpisała z panią Ingą Kotańską , kierownikiem Szkoły Języków Wschodnich Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego , umowę na realizację w roku szkolnym 2017/2018 wspólnego projektu pt. „ JĘZYKI ŚWIATA”.

Ten innowacyjny projekt skierowany jest do uczniów zainteresowanych funkcjonowaniem i różnorodnością języków obcych i przewiduje cykliczne dwugodzinne spotkania podczas , których lektorzy Zakładu Sinologii Wydziału Orientalistycznego UW wprowadzą uczniów w świat kilkunastu języków i kultur wschodnich . Celem projektu jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie wielokulturowym.

PROPONOWANY HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
Październik 2017 – jęz. turecki
Listopad 2017 - jęz. japoński
Grudzień 2017 – jęz. czeski
Styczeń lub Luty 2018 – jęz. chiński
Marzec 2018 – jęz. mongolski
Kwiecień 2018 – jęz. arabski lub rumuński
Maj 2018 – jęz. hebrajski lub perski
Czerwiec 2018 – jęz. hindi lub koreański

Na koniec uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają certyfikaty uczestnictwa w kursach.