Projekt edukacyjny

W ramach oferty rozszerzającej do przedmiotu podstawy przedsiębiorczości klasa 1a uczestniczy w IX edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z Gdyni. Podstawowym celem programu jest przygotowanie do racjonalnego gospodarowania pieniędzmi w okresie młodzieńczym, jak i dorosłym życiu. Uczniowie mają okazję przekonać się jak ważną rolę odgrywa planowanie finansowe, właściwa organizacja oraz efektywne zarządzanie pieniędzmi. Każdy uczeń otrzymał dodatkowo bardzo starannie dopracowany podręcznik „ Żyj finansowo” autorstwa pana Dariusza Wieczorka oraz "Planer domowego budżetu". Na zakończenie projektu czeka uczniów konkurs. Nasza szkoła jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną z Warszawy, która bierze udział w projekcie spośród 22 szkół z całej Polski. W planach mamy wizytę przedstawicieli firmy „KRUK”, przedstawicieli SKOK, a już niebawem gościć będziemy p. Waldemara Szkielę z Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z realizacją projektu.
Opiekunem projektu jest prof. Bożenna Stanisławska