XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

4 MARCA - DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Tradycyjnie uczniowie wraz z nauczycielami uczcili imieniny patrona XLIII LO - Kazimierza Wielkiego. Sprzed szkoły wyruszył barwny orszak królewski złożony z uczniów i nauczycieli przebranych w stroje z epoki króla Kazimierza, wykazując się fantazją i sztuką improwizacji. Królewski orszak przemaszerował wokół terenu szkoły wzdłuż ulicy Gandhiego, Bytnara i Tagore. W szkole pani prof. Mariola Hamerszmit przygotowała krótki quiz wiedzy o Kazimierzu Wielkim. Przewodnicząca jury pani prof. Wiesława Ulatowska wręczyła nagrody za najciekawszy strój. Zwyciężyła Katia Kaplunskaja z klasy 2a- najpiękniejsza z księżniczek i Michał Szostak z klasy 1a- dostojny król. Na zakończenie eventu odbyła się słodka pączkowa uczta prawie równa tej u Wierzynka.