XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

NASI UCZNIOWIE W CZOŁÓWCE NAJLEPSZYCH INWESTORÓW GIEŁDOWYCH W POLSCE

Damian Gomółka i Marek Łagodziński z klasy 1a znajdują się w czołówce najlepszych inwestorów wśród graczy z całej Polski w grze inwestycyjnej na giełdzie SIGG. W grze uczestniczy aktualnie 4310 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Na dzień dzisiejszy zespół AZNK zajmuje wysoką 33 pozycję , a był taki moment ,że zajmowali nawet 5-e miejsce na 4548 zespołów.
W rankingu uczestniczących w grze zespołów ze szkół województwa mazowieckiego, zespół AZNK plasuje się na bardzo
wysokim 3-m miejscu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Opiekunem zespołu jest prof. Bożenna Stanisławska.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to symulacyjna gra inwestycyjna, która uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie. Projekt adresowany jest do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy w zespołach 2-4 osobowych pod opieką nauczyciela inwestują wirtualne 20 000 zł. Zwycięzcy, czyli zespoły, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji, a także najlepsi finaliści kursu e-learningowego zdobywają cenne nagrody. Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie.