Droga za drogą,
przeskoczyć, zboczyć
byle nie przeoczyć.

Wisława Szymborska Labirynt

W piątek, 29.kwietnia w sali gimnastycznej XLIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych.

Zgodnie z ceremoniałem uroczystości na początku wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrał pan dyrektor Kamil Kujawa, który pożegnał kolejny rocznik absolwentów wierszem Wisławy Szymborskiej pt. „Labirynt” i zwrócił uwagę na wyzwania czekające młodzież wchodzącą w dorosłe życie, na czas, który przed nimi i ten, który pozostawiają za sobą razem z bagażem wspomnień i doświadczeń szkolnych. Po nim przemawiali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i samych absolwentów z wyraźnie wzruszonym Antonim Zalewskim.

Czas pożegnań był jednocześnie czasem podziękowań za wspólnie spędzone latach w murach „Kazika”. Nauczyciele otrzymali piękne kwiaty, natomiast absolwenci upominki na szczęście, czyli pamiątkowe długopisy z logo szkoły, które na pewno przydadzą im się w trakcie egzaminów maturalnych.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było oczywiście wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Na koniec, w nieco luźniejszej atmosferze wysłuchaliśmy wierszy i piosenek przygotowanych przez młodszych uczniów pod czujnym okiem prof. Beaty Wiśniewskiej. Publiczność porwała Oliwia Piwko brawurowym wykonaniem „Wehikułu czasu” zespołu Dżem. Uczennicy towarzyszyło trio gitarowe, podziwiane m.in. przez pasjonata muzyki – prof. Grzegorza Dziugieła.

Po gromkim aplauzie absolwenci udali się do sal lekcyjnych na krótkie spotkanie z wychowawcami, którzy życzyli im powodzenia na maturze i wielu sukcesów w dalszym życiu.