

XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej XLIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego: www.lo43.edu.pl.
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 20.12.2021
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 20.12.2021
Status pod względem zgodności z Ustawą:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niezgodności z ustawą
Dostępne udogodnienia
Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej:
Każdy ma prawo
Żądanie musi zawierać
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
W sytuacji niedotrzymania terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do Dyrektora XLIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli:
Wejście główne (od al. Niepodległości) do szkoły wyposażone jest w czytnik kart wejściowych oraz domofon, obsługiwany przez dozorcę. W portierni dostępny jest rejestr wejść i wyjść, do którego wpisują się osoby wchodzące na teren XLIII LO. Przy wejściu głównym brak jest podjazdu dla wózków inwalidzkich, a barierę stanowią schody. Przy bramie wejściowej (od al. Niepodległości) znajduje się dzwonek. Pracownicy obsługi (dozorcy) zobowiązani są pomóc osobie niepełnosprawnej w pokonaniu barier architektonicznych. W holu głównych, przy portierni znajduje się lada recepcyjna z obniżeniem do obsługi osób niepełnosprawnych (90 cm).
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind, toalet, sal lekcyjnych:
W szkole znajdują się dwa ciągi komunikacyjne łączące kondygnacje od -1 do 2. W szkole nie ma dźwigów osobowych. Korytarze są szerokie i posiadają pełnowymiarowe drzwi dwuskrzydłowe, umożliwiające bezpieczne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajduje się jedna toaleta przystosowana dla osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Otwory drzwiowe do sal lekcyjnych posiadają szerokość 90 cm. Otwory drzwiowe do toalet ogólnodostępnych mają szerokość 87 cm.
Opis dostosowań (pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych):
Budynek jest wyposażony w pochylnię dla wózków od strony wewnętrznego patio (dostęp do sali gimnastycznej oraz podnośnika/platformy dla wózków inwalidzkich). Przy wejściu do sali gimnastycznej znajduje się platforma dla wózków inwalidzkich.
W szkole nie ma pętli indukcyjnych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych:
Na terenie szkoły od strony boiska – wjazd od ul. Abramowskiego – wyznaczono pełnowymiarowe i oznakowane miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach:
Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem, po uprzednim zgłoszeniu takiego zamiaru.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online:
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Informacja o oznaczeniach w alfabecie brajla:
Brak oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w wydruku powiększonym dla osób niedowidzących i niewidomych.
Inne dostępności:
W sekretariacie szkoły znajduje się lada recepcyjna z obniżeniem (90 cm) umożliwiającym obsługę osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim.
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej (126 pobrań)