W piątkowy wieczór uczniowie klasy 1a brali udział w premierze Antygony Sofoklesa w Teatrze Polskim. Wyjście zorganizowali rodzice.

Przenieśliśmy się w realia tragedii greckiej, którą 2400 lat temu napisał Sofokles, opisując historię Antygony i Ismeny, Hajmona oraz Kreona. Ascetyczne dekoracje (akcja dzieje się przed bramą Teb), muzyka i współczesne stroje oraz pełna ekspresji gra aktorska wcale nie przypominały, że jest to odległa i obca nam antyczna historia. Także uwspółcześniony język spektaklu pomógł nam lepiej zrozumieć konflikt tragiczny: czy słuchać prawa Bożego, które nakazuje pochować ciało brata, czy raczej zarządzenia władcy, który nakazuje zostawić ciało Polinejkesa na polu walki.

Dziękuję rodzicom, szczególnie trójce klasowej, za inicjatywę oraz zakup biletów a uczniom za godne reprezentowanie szkoły.

Maksym Rogala wychowawca klasy 1a