W dniach 02.10 – 05.10 2023 roku uczniowie klas IIIc, IIId i IVb wybrali się w polskie góry: Tatry i Pieniny. Opiekę nad nami sprawowały wychowawczynie: p. Barbara Pełka i p. Wiesława Ulatowska oraz p. Elżbieta Trzcińska.
Po przyjeździe pierwszego dnia odwiedziliśmy malowniczą Dolinę Małej Łąki pod przewodnictwem p. Jacka – przewodnika z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po odświeżającej wędrówce udaliśmy się na kolację. Następnego dnia odwiedziliśmy okolice zamku w Niedzicy. Widoki były zjawiskowe! Po krótkim spacerze udaliśmy się na fantastyczny pontonowy spływ przełomem Dunajca, który zakończył się w Krościenku. Wieczorem mieliśmy możliwość skorzystania z hotelowego basenu, a następnie odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami i chlebem.
Całą środę spędziliśmy z p. Jackiem w Dolinie Kościeliskiej i odwiedziliśmy również Smreczyński Staw. Po chwili relaksu przy schronisku PTTK na Hali Ornak wróciliśmy do ośrodka. W ostatni dzień wyjazdu mieliśmy szansę wjechać kolejką na Gubałówkę. Po krótkim spacerze grupa zjechała do Zakopanego.
Zdeterminowani do wysiłku uczniowie zeszli z góry na własnych nogach. Było to piękne zwieńczenie całego wyjazdu, z którego bezpiecznie wróciliśmy do Warszawy.
Patrycja Bielawska III c.