W dniach 15.09-22.09 uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w projekcie międzynarodowej wymiany młodzieży DREAM CITY w Mielnie razem z młodzieżą z Litwy i Łotwy.

Celem wymiany było przybliżenie koncepcji miasta przyszłości w kontekście społecznym.

Podczas projektu przygotowaliśmy:

1) bloga łączącego organizacje, grupy i ludzi chcących dyskutować i dowiadywać się na temat inteligentnych rozwiązań miejskich,

2) filmik „My city in next 15 years” dotyczący miast przyszłości

3) przeprowadziliśmy warsztaty z tworzenia bloga, sztucznej inteligencji, projektowania obiektów w 3D, fotografii i montażu filmów itp.

4)  przeprowadziliśmy wideokonferencje i panele dyskusyjne z ekspertami w dziedzinie technologicznej omawiające tematy dotyczące miast przyszłości.

Nagrodą za intensywną pracę był wypad na baseny solankowe oraz sauny. Odprężeni i pełni energii zorganizowaliśmy wieczór kulturowy, podczas którego każda narodowość zaprezentowała swój kraj i jego kulturę. Mieliśmy okazję spróbować specjałów kuchni litewskiej i łotewskiej. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek z innego kraju. Wybraliśmy się również na spacer po klimatycznym Koszalinie.

Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do Warszawy.

Do zobaczenia na następnej edycji Erasmus+

Dorota Borysiuk wraz z Uczniami