W dniu 14 marca 2022r. Weronika Mioduszewska, uczennica klasy 3D (wychowawca pan Paweł Skworoda), wzięła udział w etapie wojewódzkim konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Warszawie. Od strony merytorycznej nad naszą uczennicą czuwała pani Barbara Pełka, nauczycielka historii. „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to konkurs historyczny, którego celem jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych (liceum i technikum) poprzez podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowania do poznania genezy oraz przebiegu przemian demokratycznych w Polsce. Istotne jest szczytne założenie, że każdy absolwent liceum i technikum, nie tylko ten, który wiąże z historią swoje przyszłe plany zawodowe, opuszczając mury szkolne powinien mieć choćby wiedzę podstawową na temat dwudziestu lat historii, tak ważnych dla Polski i Europy. „Olimpiada Solidarności” to obecnie jeden z największych w Polsce konkursów historycznych. Swoim zakresem obejmuje wiedzę historyczną z lat 1970 – 1990. Do poprzedniej VII edycji Olimpiady Solidarności zakwalifikowało się ponad 3500 uczestników z blisko 600 szkół z całej Polski. Bilans wcześniejszych sześciu edycji to ponad 18 500 uczniów. Uczestnicy otrzymują nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności, a wśród partnerów i patronów honorowych należy wymienić m.in.: Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Instytut Pamięci Narodowej. Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IMG 20220316 150008 HDR scaled