26 kwietnia 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kulturze na Mokotowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Konkursu Historycznego Katyń – Prawda i Pamięć zorganizowanego dla upamiętnienia 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość zorganizowała Warszawska Solidarność Oświatowa – Komisja Międzyzakładowa nr 450 Pracowników Oświaty Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa (przewodnicząca pani Wioletta Czyż). Nagrody wręczali pan Rafał Miastowski, Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy i pan Marek Masłowski, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Motywem przewodnim były słowa papieża Polaka, św. Jana Pawła II: „Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy”. Dodajmy, że naród, który nie pamięta swojej historii przestaje być narodem, a więc w dzisiejszych czasach chaosu i walki demokracji z odradzającym się totalitarnym wschodnim imperium zła, które zasłynęło z fałszowania historii, właśnie poprzez głoszenie przez długie lata kłamstwa katyńskiego, jest to jedno z istotnych pól bitewnych. Głoszenie prawdy jest pierwszym krokiem do zwycięstwa, a więc nie mamy prawa milczeć, mamy obowiązek głosić prawdę o Katyniu we wszystkich językach świata.

W konkursie wzięło udział w etapie szkolnym dziesięciu uczniów i uczennic naszej szkoły, spośród których szkolna komisja konkursowa (pani Barbara Pełka, pan Paweł Skworoda, pan Krzysztof Bromberek) zakwalifikowała pięcioro do etapu finałowego, w których ocenieni zostali przez specjalnie powołane jury organizatorów konkursu. W efekcie nasza uczennica Małgorzata Wieśniak z klasy 2A (wychowawczyni pani Małgorzata Dziuba) zdobyła I miejsce w konkursie. Pozostała czwórka: Mikołaj Szmagała, Weronika Wiśniowska (obydwoje z klasy 3D), Aleksandra Włodarczyk (klasa 1D), Patrycja Soliwodzka (klasa 1A) została wyróżniona przez organizatorów. Oprócz nagród i okolicznościowych dyplomów nagrodą dla całej piątki jest wyjazd w I połowie maja na dwa dni do Gdańska i Sztutowa, pod patronatem Solidarności i Prezydenta m. st. Warszawy. Podczas uroczystego wręczania nagród naszą szkołę ze strony nauczycieli reprezentowała pani prof. Małgorzata Dziuba, natomiast zdjęcia wykonała nasza nieoceniona szkolna fotograf Iga Szawarska (klasa 2A). Naszym uczennicom i uczniowi serdecznie gratulujemy i w przyszłości liczymy na kolejne sukcesy. Trzymamy kciuki!