Skip to main content
Wydarzenia

Brązowa tarcza dla Kazika !

By 16 stycznia 2023No Comments

Już po raz 25 opublikowano Ranking Liceów i Techników przez „Prespektywy”. Dla XLIII Liceum Ogólnokształcącego to debiut i ogromny skok do pierwszego tysiąca najlepszych liceów w Polsce. Dla wielu 868 pozycja w Polsce może nie wydawać się osiagnięciem natomiast biorąc pod uwagę fakt, że W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników  przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) to jest to dla naszych uczniów ogromny awans. Wierzymy, że jest to dobry prognostyk na przyszłosć i przed nami jeszcze wiele sukcesów.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z: przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych. Pracom Kapituły przewodniczyła prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Przygotowano również podranking wojewódzki wg którego na Mazowszu zajęliśmy 185 pozycję.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu!

 

2023 liceum braz2 scaled e1673894141777