Dnia 1 czerwca 2022 roku w naszym liceum  z okazji Dnia Dziecka i Międzynarodowego Dnia Sportu nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili wszystkich uczniów oraz nauczycieli do Szkolnej Olimpiady Sportowej.

Dla uczniów przygotowano dziesięć konkurencji sprawnościowych. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody niespodzianki z rąk pana Dyrektora Kamila Kujawy, ufundowane przez Radę Rodziców. Nauczyciele pozostałych przedmiotów nie tylko pomagali przy sędziowaniu, ale także sami brali udział w niektórych konkurencjach. Wśród naszych nauczycielek popularnością cieszyła się zwłaszcza skakanka i rzut do kosza. W ten sposób słowa nauczyciela wuefu pana Marcina Czułkowskiego – zapraszamy do wspólnej zabawy – stały się czynem. Z kolei nauczycielka języka polskiego pani Wiesława Ulatowska zorganizowała w swojej sali jaskinię gier. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się występy naszych uzdolnionych wokalnie uczennic i uczniów na scenie stworzonej na pierwszym piętrze naszej szkoły przez nauczyciela geografii pana Grzegorza Dziugieła.

Ten dzień zyskał wiele słońca i blasku i to mimo deszczowych chmur dzięki takim utalentowanym osobom jak Oliwia Piwko, Jakub Kowalczyk, Zofia Tłustochowicz, Justyna Kisiel, Alicja Zarzycka. Warto w tym miejscu szczególnie podkreślić zaangażowanie i umiejętności naszych gitarzystów, którzy pod opieką pana profesora Dziugieła już po raz kolejny uświetnili swoim występem dni ważne dla naszej szkolnej społeczności. Są to Jan Fulara, Maciej Gomulski, Igor Majchrzak, Mikołaj Mackiewicz. Nagłośnienie przygotował natomiast nasz niezawodny Jan Wala. Zaśpiewali także nasi nauczyciele – duet Paweł Skworoda i Grzegorz Dziugieł przykuł na długo uwagę publiczności, która nie poskąpiła braw za oryginalne wykonanie Blues o starych sąsiadach i Tyle słońca w całym mieście (ten drugi utwór wraz z uczennicami naszej szkoły). Prawdziwą euforię wywołał kończący ten wspaniały dzień mecz siatkówki – Nauczyciele versus Uczniowie.

Drużyna naszej kadry pedagogicznej w składzie Krzysztof Bromberek (język polski), Grzegorz Dziugieł (geografia), Marcin Czułkowski (W-F), Paweł Papis (W-F), Leszek Draber (W-F), Paweł Skworoda (WOS) i rezerwowy, błyskotliwy niczym joker w naszej talii ks. Wojciech Prostko (religia) w dramatycznym pojedynku, prawdziwym rollercoasterze uległa uczniom i uczennicom dwa do jednego w setach, choć trzeba zauważyć, że drugi set wygrała zdecydowanie. Ostatecznie jednak górę wzięła młodość i lepsza dyspozycja dnia Jonathana Nieradko, Barbary Lubedkin, Eweliny Wąs, Jakuba Jóźwika, Jana Józefowicza, Szymona Bartko, Pawła Kurcińskiego. Sędziowała pani Sylwia Świechowska (W-F). Mamy nadzieję, że ten dzień stanie się kolejnym wydarzeniem jeszcze mocniej spajającym społeczność Kazika.

Opracował Paweł Skworoda.