Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką fizyki, p. Ewą Strach, wybrali się do Centrum Nauki Kopernik, aby również jak poprzednie klasy podziwiać wystawy związane z działami fizyki oraz wziąć udział w laboratorium fizycznym pt. „W Chłodzie”.

Uczniowie z profili ścisłych jak i humanistycznych byli pod ogromnym wrażeniem laboratorium. Otrzymali garść wiedzy i mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia z suchym lodem czy ciekłym azotem. Emocje sięgały zenitu.

Młodzież oczywiście wykorzystywała przy tym swoją wiedzę zarówno z chemii jak i biologii. Uczniowie przekonali się jak temperatura może wpływać na materiały o rożnych stanach skupienia. Konstruowali lewitujące pociągi. Badali sprężanie i rozprężanie gazu czy właściwości sałaty czy tworzywa sztucznego w kontakcie z temperaturą -196 st. C.

To był intensywny i owocnie wykorzystany czas na naukę. Więc jak przystało po nauce obowiązkowo relax time w Elektrowni Powiśle .

Dziękujemy Centrum Nauki Kopernik i Drogiej Młodzieży.

Ewa Strach