W dniu 11 kwietnia 2022 roku odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników Szkolnego Turnieju Szachowego Kazik 2022. W uroczystości wziął udział pan Dyrektor Kamil Kujawa, który zwracając się do uczestników turnieju zwrócił uwagę na rosnącą popularność tej dyscypliny, uważanej często za najbardziej intelektualną rozrywkę i zachęcił do licznego w niej uczestnictwa, sugerując rozwinięcie tej inicjatywy i wyjście z nią na zewnątrz w ramach ewentualnej ligi szachowej z udziałem uczniów z innych szkół mokotowskich. Podobną nadzieję wyraził nauczyciel geografii pan Grzegorz Dziugieł, jeden z dwóch organizatorów turnieju, który podsumował przebieg zmagań naszych mistrzów, zwracając uwagę na towarzyszące im emocje i zaciętą rywalizację, jak też niespodziewane rozstrzygnięcia na finiszu rozgrywek. Przypomnijmy, że turniej odbywał się przez trzy kolejne poniedziałki, a w sumie wzięło w nim udział 18 uczestników, w tym dwie uczennice. Jako ostatni głos zabrał pan Paweł Skworoda, nauczyciel wos, drugi z organizatorów turnieju, który podziękował Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych o tematyce szachowej dla zdobywców miejsc punktowanych, jak też zapowiedział organizację kolejnych turniejów, zarówno w szachy, jak i w warcaby. Następnie pan Dyrektor Kamil Kujawa wręczył wspomniane nagrody i dyplomy naszym mistrzom, jak też dyplomy i słodkie upominki pozostałym uczestników turnieju.

W rozgrywkach prym wiedli uczniowie Franciszek Kostrzewa (I miejsce) i Wojciech Zajęcki (III miejsce) z klasy matematycznej 3E (wychowawczyni pani Marta Drąg, nauczycielka matematyki), których na podium rozdzielił uczeń Jan Cegliński (II miejsce) z klasy społeczno-prawnej 2D (wychowawczyni pani Bożenna Stanisławska, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości). Kolejne miejsce (IV) zajęli ex quo Mikołaj Szmagała, Jacek Fulara i Mateusz Marczak. Nagrody książkowe otrzymały także obie nasze dzielne uczennice: Oliwia Ahmed i Weronika Wiśniowska. Doceniono też nagrodą książkową za zaangażowanie w kwestie organizacyjne turnieju ucznia Jerzego Janika. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Zwieńczeniem naszej szkolnej uroczystości, która co warto zauważyć, miała miejsce w rocznicę utworzenia Polskiego Związku Szachowego (11 kwietnia 1926 roku), była symultana szachowa ze zwycięzcą turnieju. Należy w tym miejscu dodać, że  turniej był możliwy do zorganizowania także dlatego, że w działalność organizacyjną zaangażowali się ogromnie uczniowie Mikołaj Szmagała i Weronika Wiśniowska, a samą ideę turnieju prężnie nagłośnił nasz nieoceniony szkolny radiowiec Michał Kwiatkowski. Całej tej trójce uczniów (klasa 3D, wychowawca pan Paweł Skworoda) serdecznie dziękujemy i liczymy, że w przyszłym roku szkolnym podejmą równie skuteczne działania na rzecz zorganizowania drugiego Szachowego Kazika, jak też międzyszkolnej ligi szachowej na Mokotowie. Turniej dał bowiem możliwość zgromadzenia się w jednym miejscu wszystkim naszym uczniom, którzy już grają lub chcą grać w szachy i rozwijać swoje umiejętności. Dziękujemy więc szczególnie panu Grzegorzowi Dziugiełowi za udostępnienie sali geograficznej na potrzeby turnieju i poświęcenie wolnego czasu na jego organizację i przebieg. Gorąco zachęcamy też całą naszą szkolną społeczność do udziału w kolejnych rozgrywkach tej dyscypliny w naszej szkole.