20 12 2023 nasza szkoła otrzymała podziękowania oraz książki i grę PrawoMocni za udział przez dwa lata w programie Lekcje z Temidą. Ten nieodpłatny program edukacyjny ma na celu podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć kształtowano i umacniano szacunek do prawa oraz promowano postawy obywatelskie. Budowano też w naszych uczniach, młodych obywatelach RP, zaufanie do organów wymiaru sprawiedliwości. Zajęcia obejmowały m.in.: znajomość podstawowych zasad prawa rzymskiego, jak też bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci oraz prawa konsumenta. Efektem po pierwszym roku udziału naszej szkoły w programie był certyfikat.
Po Nowym Roku planujemy udział w podobnym programie dotyczącym prawa. Osobą odpowiedzialną za dotychczasowe kontakty z radcami prawnymi i koordynację ich zajęć z klasami w naszej szkole był p. Paweł Szymon Skworoda.