19 12 2023 roku klasa 1i i klasa 2a w celu integracji udały się pod opieką swoich wychowawców pana Krzysztofa Bromberka i pana Pawła Szymona Skworody na Tor Łyżwiarski Stegny. Na miejscu spędziliśmy niezapomniane chwile, mogąc pojeździć zarówno solo, w duetach, jak i zespołowo. Szczególnie aktywnie czas ten spędził pan Krzysztof Bromberek, który połączył w swojej technice jazdy mistrzostwo figur Grzegorza Filipowskiego i szybkość panczenisty Zbigniewa Bródki, z powodzeniem w wyścigach sprinterskich podejmując rękawicę rzuconą przez Tomasza Korbela, Mikołaja Majewskiego i Macieja Kaczmarka (wszyscy 2a). Był to jeden z kilku wyścigów jakie miały miejsce tego dnia. Nie zabrakło więc emocji i wzruszeń. Niektórzy spośród nas z powodzeniem, dzięki pomocy kolegów i koleżanek, po raz pierwszy weszli na lód, nikt jednak nie narzekał ani nie odmawiał pomocy, nikt nie cofnął dłoni. Na pewno czas spędzony na lodowisku zbliżył uczniów i uczennice naszej szkoły, pomagając nam uwierzyć jeszcze bardziej w siebie i innych. Po Nowym Roku zamierzamy udać się jeszcze w kilka miejsc, bo cytując słowa jednego z największych polskich przebojów Marka Grechuty, najlepsze są te dni, których jeszcze nie znamy.
Opracował Paweł Szymon Skworoda.