12 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły, nagrodzeni w konkursie ,,Katyń – prawda i pamięć” (2022), pod opieką organizatorów i nauczycieli z NSZZ Solidarność wyruszyli na dwudniową wycieczkę nad morze. Pierwszego dnia Małgorzata Wieśniak, Patrycja Soliwodzka i Mikołaj Szmagała (uczniowie zgłoszeni do konkursu na skutek inicjatywy pana Pawła Skworody, naszego nauczyciela wosu) wraz z uczniami z innych mokotowskich szkół mieli okazję być pod pomnikiem Westerplatte i poznać historię tego miejsca, które stało się symbolem polskiego oporu wobec niemieckiego najeźdźcy, jak też przypomnieć sobie pamiętne słowa papieża Polaka świętego Jana Pawła II, wyryte na umieszczonej tam pamiątkowej tablicy. Następnie nasi uczniowie udali się pod Europejskie Centrum Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców 1970. Kolejnym punktem wycieczki był Stary Rynek Gdańska oraz spacer po ul. Mariackiej wraz z przewodnikiem. Podczas wycieczki po Starym Rynku uczniowie odwiedzili Bazylikę Mariacką. Wieczorem odbył się z kolei spacer w urokliwej scenerii Sopotu. 13 05 2022 roku uczestnicy wycieczki odwiedzili obóz koncentracyjny Stutthof (Sztutowo), gdzie poznali historię osadzonych tam więźniów oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym gehennę jego ofiar. Po tak nasyconym wiedzą czasie uczniowie mieli też jednak okazję pospacerować brzegiem morza. Była to niezapomniana przygoda, bardzo atrakcyjnie spędzony czas, będący nagrodą za sukcesy w konkursie. Relację z pobytu opracowała Małgorzata Wieśniak (klasa 2A).