W dniu 7 czerwca 2024 r. uczennica naszej szkoły Natalia wzięła udział w Miejskim Turnieju „Dziewczyny i kobiety w Powstaniu Warszawskim”, który został objęty honorowym patronatem Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego i został zorganizowany przez LXXXVI Liceum im. Batalionu „Zośka” we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu oraz Domem Spotkań z Historią.

Składały się na niego:

– Konkurs wiedzy „Dziewczyny i kobiety w Powstaniu Warszawskim”.

– Konkurs plastyczny na plakat „Dziewczyny i kobiety w Powstaniu Warszawskim”.

W tej dyscyplinie uczestnik wytypowany przez szkołę przygotowywał plakat nt. „Dziewczyny i kobiety w Powstaniu Warszawskim” w formacie A3. Naszą szkołę reprezentowały Milena i Michalina z klasy 2A.

Konkurs piosenki o „Dziewczynach i kobietach w Powstaniu Warszawskim”, w którym to Natalia z klasy 2C zaśpiewała piosenkę „Mała dziewczynka z AK” związaną z tematem „Dziewczyny i kobiety w Powstaniu Warszawskim”.

W konkursie wystąpiło 8 wykonawczyń z czterech warszawskich liceów ogólnokształcących, które zaśpiewały m.in.: Sanitariuszkę Małgorzatkę, Zośkę i Dziewczynę z granatem.

Konkurs fotograficzny „Ożywiona fotografia z Powstania Warszawskiego”.

W Turnieju wzięły też udział uczennice i uczniowie z XXV LO im. Józefa Wybickiego, XII LO im. Henryka Sienkiewicza i XLV LO im. Romualda Traugutta, jak też drużyna gospodarzy.

Wyniki konkursu poznamy dnia 2 października 2024 roku w święto LXXXVI LO im. Batalionu Zośka.

Już dziś jednak Natalii należą się wielkie brawa za występ na żywo i podziękowania za chęć reprezentowania naszej szkoły w konkursach międzyszkolnych.

Opiekunem naszych uczennic był pan Paweł Szymon Skworoda, nauczyciel historii, wychowawca klasy 2A.

Opr. Paweł Szymon Skworoda