W dniu 6 czerwca 2024 roku uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim było wyjście do Teatru Polskiego w Warszawie na spektakl „Dom otwarty” . Przedstawienie, które miało swoją premierę 27 stycznia 2024 roku, zostało ciepło przyjęte przez krytyków i widzów, a uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na ten dzień.

Spektakl „Dom otwarty”, autorstwa Michała Bałuckiego, w reżyserii Krystyny Jandy, to komedia pełna humoru i dynamicznych zwrotów akcji. Scenografia Macieja Preyera oraz kostiumy Elżbiety Terlikowskiej przeniosły widzów w czasie, umożliwiając pełne zanurzenie się w klimacie epoki. Choreografia Emila Wesołowskiego oraz opracowanie muzyczne Piotra Łabonarskiego dodatkowo wzbogaciły wrażenia estetyczne.

Uczniowie byli pod dużym wrażeniem talentu aktorskiego obsady. W szczególności wyróżnili kreacje Tomasza Błasiaka w roli Władysława Żelskiego oraz Anny Cieślak w roli Janiny. Po spektaklu odbyła się krótka dyskusja z uczniami na temat przesłania sztuki oraz jej aktualności w kontekście współczesności. Uczniowie wyrazili opinie, że tematyka społeczna przedstawiona w komedii Bałuckiego nadal znajduje odzwierciedlenie w dzisiejszych czasach, a humor i satyra są ponadczasowe.

Wyjście do teatru było nie tylko okazją do obcowania ze sztuką, ale również momentem integracji między klasami. Uczniowie mieli możliwość wymiany myśli i wrażeń, co sprzyjało budowaniu więzi i zrozumienia między różnymi grupami wiekowymi.

Pola – 2B