20 listopada 2023 roku w centrum konferencyjnym Hotelu O3 odbyła się konferencja programu Cyfrowa Historia.
Wzięli w niej udział nasi nauczyciele historii:
p. Barbara Pełka, p. Jakub Czyszkowski, p. Paweł Szymon Skworoda.
Wydarzenie zorganizowała Fundacja Szkoła z Klasą i zespół programu Cyfrowa Historia / Digital Historytelling w oparciu o program Erasmus. Celem tego owocnego spotkania nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych było upowszechnienie roli cyfrowych zasobów w nauczaniu historii, projektowanie lekcji w oparciu o digital storytelling, jak też wykorzystanie gier edukacyjnych w nauczaniu historii. Tym samym nasi nauczyciele historii potwierdzili, że znajdują się w tej części grupy zawodowej, której nadal chce się rozwijać w trudnym emocjonalnie i wymagającym merytorycznie zawodzie nauczyciela.
Opracował Paweł Szymon Skworoda, nauczyciel historii.