Skip to main content

Uczestnicy wycieczki integracyjnej z klas 2a i 2e (wraz z Janem Ceglińskim z klasy 4d) pod opieką swoich wychowawców p. Pawła Szymona Skworody i p. Marcina Czułkowskiego w dniach 20-22 09 2023 bawili się w ośrodku Geovita w Jadwisinie nad Zalewem Zegrzyńskim. Już pierwszego dnia po obiedzie mogli spróbować swoich sił na kajakach i w siatkówce plażowej, tocząc mecze równie zacięte i spektakularne jak w filmie „Top Gun” (1986). Drugi dzień był pełen wrażeń, gdyż w czasie gdy jedna grupa pokonywała dystans 5,5 km do Serocka i drugie 5,5 km z powrotem, druga pływała na żaglówkach, ucząc posługiwania się sterem, wybierania i luzowania liny, jak też zwrotów, żeglowania z wiatrem i pod wiatr.

Potem nastąpiła zmiana grup. Jednym z najbardziej spektakularnych momentów był wyścig dwóch żaglówek do Serocka i lądowanie ich załóg na miejscowej plaży w stylu Achillesa (Brada Pitta) z filmu „Troja” (2004). Tego dnia też nie zabrakło na plaży meczów siatkówki, podczas których uczestnicy zaprzeczali prawom fizyki i teleportacji, gdyż niektórzy z nich byli dosłownie wszędzie na boisku. Nie zabrakło też podczas pobytu kolacji w stylu grill i spaceru lasem. Stoczono też wiele zaciętych meczów w bilard. Nie żałowano też przed telewizorem dopingu oglądając mecz Legii Warszawa-Aston Villa.

W ostatnim dniu uczestnicy mogli popływać grupami katamaranem pod znamienną nazwą „Sokół Millenium” po znacznej części akwenu, mijając wiele różnych jednostek i miłośników żeglugi po tym akwenie. Po wieczór uczestnicy wycieczki, zmęczeni, ale zadowoleni dotarli do Warszawy, gdzie pod murami Kazika ogłoszono koniec wycieczki. Warto zauważyć, że dla klasy 2a była to pierwsza taka wycieczka, podczas gdy klasa 2e to w pewnym sensie już weterani wycieczek organizowanych przez firmę Funny Days Konrad Białek, której to firmie bardzo serdecznie dziękujemy za organizację tak intensywnego pobytu nad wodą. Szczególnie gorące podziękowania składamy w tym miejscu także p. Marcinowi Czułkowskiemu, który opiekował się wszystkimi grupami kajakarskimi podczas ich pobytu na wodzie.

Opracował Paweł Szymon Skworoda, nauczyciel historii.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA

ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

GODZINA 10.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

(klasa 1e zakończenie o godz. 9.00 w sali 33)