Klasa 3D z panią wicedyrektor Anetą Brzozowską oraz wychowawczynią Wiesławą Ulatowską 7 marca 2024 odwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej .
Uczniowie zapoznali się z historią parlamentaryzmu polskiego, a także dziejami całego kompleksu sejmowego.
Następnie cała grupa przeszła do sali spotkań, gdzie mieliśmy okazję rozmowy z panem posłem Piotrem Kandybą, na którego zaproszenie gościliśmy w sejmie. Uczniowie zadawali jemu wiele pytań na temat bieżących prac sejmowych.
Po spotkaniu z panem posłem uczestnicy wycieczki wzięli udział w obradach sejmu i było nam bardzo miło, że pani marszałkini Dorota Niedziela – prowadząca obrady, przywitała nas uczniów XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie na sali sejmowej.
Podziękowaliśmy jej za to gromkimi brawami. Super wycieczka!