13 12 2023 klasa 1B w atmosferze zbliżających się świąt udała się na wyjście integracyjne wraz z rezerwowym wychowawcą do Cinema City Galeria-Mokotów. Obejrzeliśmy film Trolle 3. Poprzednie filmy z tej serii, zdaniem krytyków dzięki piosenkom i tańcom, przyniosły rekordowy sukces, włączając w to nominację do Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną i rozkręciły jedną z największych marek rozrywkowych na świecie. Podobnie jest w części trzeciej, gdzie nie mieliśmy ani chwilę na nudę, a widz, nawet starszy, może się wkręcić w przygody bohaterów. Możemy usłyszeć takie utwory jak Fame Ireny Cary czy We Are Family (w oryginalnej wersji postaci głównego bohatera Mruka głosu użycza Justin Timberlake, którego dawna grupa NSync zeszła się na potrzeby tego filmu). I choć cudze chwalimy, nie zapominając jednak o naszym szkolnym przeboju Moja szkoła, mój Kazik, to trzeba obiektywnie przyznać, że siłą tego filmu jest przesłanie, iż nie należy oszukiwać idąc na skróty, ale czerpać siłę z rodziny i pracy w grupie. Podstawą silnych i prawidłowych więzi międzyludzkich powinny być według twórców filmu: wysłuchanie drugiej osoby, ciągły rozwój swoich umiejętności, zrozumienie innych i nie łamanie ich osobowości. Teraz czekamy na kolejne wyjście integracyjne, równie interesujące i dające nadzieję na jeszcze lepszy kolejny dzień.
Opracował Paweł Szymon Skworoda, rezerwowy wychowawca klasy 1B.