20 03 2024 w murach naszego Liceum odbył się I Międzyszkolny Konkurs Szachowy Kazik 2024. Była to pierwsza tego typu impreza, która w naszym zamierzeniu ma mieć charakter cykliczny. W turnieju udział wzięli uczniowie i uczennice z trzech liceów ogólnokształcących: XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego, LXV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema, CLVII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zmierzyło się na szachownicach sześć drużyn: Kazik 1, Kazik 2, Bem 1, Bem 2, CLVII 1, CLVII 2. Po niezwykle emocjonujących pięciu kolejkach na podium znalazły się drużyny: Bem 1 (I miejsce), Kazik 1 (II miejsce), CLVII 1 (III miejsce). Kolejne miejsca zajęli reprezentanci z drużyn CLVII 2, Kazik 2, Bem 2. W składzie naszych dwóch drużyn walczyli: Jan Cegliński, Bartłomiej Sundrani, Szymon Jezierski, Jan Aksam, Szymon Pawłowski, Szymon Wenelczyk, Maria Magdalena Sitek i Julia Zagożdżon. Serdecznie gratulujemy!

Dyplomy wszystkim drużynom wręczał  Pan Dyrektor Kamil Kujawa, który złożył uczestnikom najserdeczniejsze gratulacje. Nagrody ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Mokotów (książki, szachy), Radę Rodziców przy XLIII LO (karty prezentowe) i organizatora turnieju (karty prezentowe) wręczał p. Paweł Szymon Skworoda. Szczególnie mocno dziękujemy w tym miejscu panu Andrzejowi Szewczakowi z LXV LO im. gen. Józefa Bema, który jako sędzia międzynarodowy i nauczyciel szachów zgodził się poprowadzić i sędziować turniej Kazik 2024, jak też wesprzeć nas profesjonalnym sprzętem. Dziękujemy też Dyrektorowi Młodzieżowemu Domu Kultury (ul. Puławska) za okazane nam wsparcie i zrozumienie potrzeb naszej młodzieży. Dziękujemy pani Darii Żaczek z CLVII LO za opiekę nad dwiema drużynami, które wzięły udział w naszym turnieju. Podziękowania składamy także pani Dyrektor Elżbiecie Fatydze, bez której zaangażowania nie byłaby możliwa tak liczna reprezentacja drużyn szachowych, pracownikom naszego sekretariatu p. Jolancie Blodzie i p. Agnieszce Skwarek za pomoc w zakresie organizacji, jak też wszystkim naszym nauczycielom wychowania fizycznego za udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękujemy też księdzu Wojciechowi Prostko za zgodę na tak wczesne wykorzystanie mebli z sali 01.

Na zakończenie chcemy też podziękować naszej nieocenionej Patrycji Soliwodzkiej z klasy 3A za zakup i organizację poczęstunku (tutaj także składamy ukłony pod adresem Rady Rodziców za środki finansowe przeznaczone na jedzenie, soki i wodę). Na zakończenie warto dodać, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w kwietniowym indywidulanym konkursie szachowym, jaki zostanie rozegrany w murach LXV LO w początkach kwietnia 2024 roku. Na pewno skorzystamy z tego zaproszenia.

Relację opracował Paweł Szymon Skworoda, organizator turnieju.