W dniu 22 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi, który był poświęcony ochronie naszej planety oraz edukacji ekologicznej. Cały dzień towarzyszyły nam piękne śpiewy ptaków oraz szum lasu, co dodatkowo wprowadzało nas w klimat tej wyjątkowej okazji.

• Na terenie szkoły zostały przygotowane różne stanowiska, na których uczniowie mogli zdobywać wiedzę na temat ochrony środowiska.
  • Jednym z nich była anonimowa ankieta na temat ekologii, która pozwoliła nam dowiedzieć się, jakie są poglądy i działania naszych kolegów i koleżanek w zakresie ochrony naszej planety.
  • W ramach Dnia Ziemi powstał także specjalny zakątek leśny, gdzie uczniowie mogli podziwiać piękno otaczającego nas świata.
  • Odbyła się również wystawa na temat wulkanów, które są ważnym elementem naszej planety.
  • Dodatkowo na jednym ze stanowisk można było zobaczyć różnorodność minerałów i skał.
  • Podczas Dnia Ziemi odbyło się także głosowanie na najciekawszy plakat dotycząc wody i roztworów wodnych.
  • Ponadto uczniowie, na polecenie organizatorów, ubrali się tego dnia w coś zielonego, aby podkreślić naszą troskę o naszą planetę.

Dzień Ziemi w naszej szkole był pełen edukacji, inspiracji oraz działań, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów. Dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu mogliśmy jeszcze bardziej zrozumieć, jak ważna jest ochrona naszej planety oraz jak możemy sami przyczynić się do jej zachowania dla przyszłych pokoleń.