12 X 2023 w naszej szkole gościł chór Słoneczna struna z Huculszczyzny w Ukrainie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu p. Andrzeja Suchenka z Biura Edukacji m. st. Warszawy i gościnności p. Dyrektora Kamila Kujawy. Panie, będące nauczycielkami, wykonały szereg ukraińskich utworów jak Czerwona ruta czy huculską Kołomyję. Nie zabrakło też utworów w języku polskim jak Podaj rękę Ukrainie. Odzew publiczności wywołały zwłaszcza Hej, Sokoły. Nauczycielom Kazika zostały złożone przez naszych Gości życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Głos zabrał także p. Dyrektor Kamil Kujawa, który podkreślił znaczenie takich uroczystości dla wzajemnego zrozumienia obu narodów, jak też dla większego zaangażowania naszej młodzieży w kulturę i sztukę. Dla naszych uczniów, zwłaszcza z Ukrainy, były to niezapomniane chwile.
Osobami odpowiedzialnymi za organizację byli p. Grzegorz Dziugieł i p. Paweł Szymon Skworoda. Dziękujemy też Patrycji Soliwodzkiej z klasy 3A za przygotowanie sali gimnastycznej, jak też Janowi Wali z 4D i Henrykowi Dąbrowskiemu z 2A za nagłośnienie.
Opracował Paweł Szymon Skworoda, nauczyciel historii