12 czerwca 2024 roku klasy 2c, 2d i 3b wraz z nauczycielką fizyki p. Ewą Strach ponownie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik.

Tym razem uczniowie podzieleni na dwie grupy brali udział w laboratoriach: biologicznym i chemicznym. W laboratorium chemicznym młodzież badała doświadczalnie tajniki powietrza. Odkrywali co się z nimi dzieje, gdy jest bardzo zimno i gdy jest bardzo gorąco.

Natomiast w laboratorium biologicznym w mikroświecie uczniowie badali jak wyglądają ludzkie komórki i tkanki w dużym powiększeniu.

Podziwiali chrząszcze. Badali także własne komórki, a to wszystko dzięki mikroskopom, które mogli samodzielnie obsługiwać. Zajęcia były bardzo emocjonalne i owocne. Młodzież aktywnie w nich uczestniczyła, wykazując się dużą wiedzą.

Nauka poprzez zabawę w tak ciekawym miejscu jest bardzo dobrą formą spędzania wspólnego czasu, co zresztą młodzież doceniła.