26-27 IX uczniowie i uczennice z klas 3A, 3B, 2B, 2E, 2D wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Opiekę sprawowali p. Magda Głodek, p. Daniel Chełstowski i p. Paweł Skworoda. Dziękujemy w tym miejscu pani Marcie, mamie Mileny z 3A za pomysł i zaangażowanie w doprowadzeniu wycieczki do skutku. Wyrazy podziękowania składamy też mamie Mileny z 2E za pomoc w organizacji wycieczki. Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży RAFA w Warszawie.

Nasi uczniowie i uczennice mogli pierwszego dnia wycieczki przejść Świętokrzyskim Parkiem Narodowym z Nowej Słupi na Święty Krzyż, zwiedzić klasztor oo. Oblatów z relikwiami z krzyża Chrystusa. Nie ominęli też punktu widokowego nad gołoborzami, które można podziwiać ze specjalnie przygotowanej platformy widokowej. Zwiedzili też Muzeum Przyrodnicze i Park Legend. Po zakwaterowaniu w hotelu Ameliówka miały miejsce Świętokrzyskie Bajduły – spektakl połączony z animacją o tematyce świętokrzyskiej. W entuzjastycznie przyjętym programie były między innymi: opowiadanie legend świętokrzyskich, „nauka latania na miotle”, spacer z pochodniami i wróżby.

Drugiego dnia miały miejsce warsztaty archeologiczne – niezapomniane warsztaty realizowane na terenie Centrum Kulturowo Archeologicznego położonego w Nowej Słupi. Nasi uczniowie mogli wywołać ogień archaicznymi metodami, strzelać z łuku, a nawet zostać kowalem, mistrzem trudnej sztuki „wykuwania swojego losu” i „poprawiania istniejącego świata”. Następnie przejechaliśmy do Świętej Katarzyny i zdobyliśmy pieszo Łysicę – idąc z determinacją wzdłuż przyrodniczej ścieżki edukacyjnej na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich (612 m n.p.m.). Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie z kolekcją Galerii Tajemnic Klejnotów oraz lekcja muzealna.

Opr. Paweł Skworoda, wychowawca klasy 3A.