17 09 2024 poczet sztandarowy XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie jak co roku wziął udział w uroczystościach upamiętniających agresję ZSRS na Polskę. Wiązankę ufundowała Rada Rodziców, znicze Dyrekcja naszej szkoły. Dziękujemy w tym miejsce p. Rafałowi Skrzypkowi z Rady Rodziców za tak znaczącą pomoc i zaangażowanie.

W 85 rocznicę napaści totalitarnego sowieckiego imperium Józefa Stalina obchody przy Pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie zorganizowała NSZZ Solidarność Oświatowa. Odśpiewano „Modlitwę obozową” i „Hymn Sybiraków”, zmówiono modlitwę, przeprowadzona została lekcja, podczas której uczestnicy, głównie młodzież, poznali i utrwalili sobie wiadomości na temat wydarzeń, jakie miały miejsce 23 VIII 1939, 01 IX 1939, 17 IX 1939, 22 IX 1939, 28 IX 1939 i 17 IX 1993 roku. Wspomniano postać śp. księdza Zdzisława Peszkowskiego, obrońcy prawdy o Katyniu i polskiej Golgocie Wschodu.

Sprawa Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy” (Jan Paweł II).

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z pocztu sztandarowego: Matylda, Wiktoria, Kinga, Kamil i Mikołaj. Opiekę nad pocztem sprawował pan Paweł Skworoda.

Opr. Paweł Skworoda