Dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2024/2025
Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym

Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników należy składać w pokoju pedagoga w nieprzekraczalnym terminie do 6 września 2024 r.

Programem są objęci uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród wyżej wymienionych niepełnosprawności), posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pełnoletni uczniowie mogą wypełnić wniosek samodzielnie. Prosimy o dostarczenie wniosków bezpośrednio do pedagoga szkolnego (II piętro.

Wzór wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników oraz materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2024/2025, wraz z instrukcją wypełniania do pobrania w pokoju pedagoga.