17 czerwca odbył się w naszej szkole kolejny Szkolny Konkurs Szachowy Kazik 2023/2024. Jest to wydarzenie o charakterze cyklicznym. Pan Dyrektor Kamil Kujawa wręczył nagrody dla zdobywców miejsc punktowanych (ufundowane przez Radę Rodziców) i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju.

I miejsce wśród dziewcząt zdobyła Anna z klasy 3A,

I miejsce wywalczyła Dagmara z 1D,

III zajęła Jadwiga z 1F.

Wśród uczniów triumfował

I miejsce Jan z 4D,

II miejsce wywalczył Jan z 1G,

III miejsce zdobył Marcin z 2B.

Brawo!

Rozgrywki stały na wysokim poziomie i wyraźnie odczuwalna była dramaturgia spotkań decydujących o zajęciu miejsc punktowanych. W konkursie wzięła udział znacząca jak na warunki naszej szkoły grupa dziewcząt, co pozwala nam mieć nadzieję na sukcesy w nadchodzących konkursach międzyszkolnych w kategorii drużynowej. Na koniec zwycięzcy rozegrali tradycyjne już symultany szachowe z pozostałymi uczestnikami turnieju.

Dziękujemy w tym miejscu Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Koordynatorką konkursu była Patrycja z klasy 3A. Turniej zorganizował pan Paweł Szymon Skworoda, wychowawca klasy 2A.