Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Patron

Naszym patronem (1310 - 1370) jest Kazimierz Wielki, Król Polski, syn Władysława Łokietka i Jadwigi. Po objęciu tronu w 1333 roku stał się jednym z największych reformatorów państwa. Scalił ziemie królestwa oraz umocnił jego pozycję za granicą. Stworzył Akademię Krakowską, będącą wzorem dla innych uczelni.

 


Do dziś jest legendą i fascynuje. Cenił naukę i nowatorskie rozwiązania: mówi się o nim, że zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Uznaliśmy, że warto go naśladować i wybraliśmy na patrona naszej szkoły.

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz