Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

'TYDZIEŃ Z KONSTYTUCJĄ' w KAZIKU

21 października 2016 w ramach ogólnopolskiego projektu "TYGODNIA KONSTYTUCJI", klasa 3a uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez prawników: panią mec. Annę Majerek oraz panią mec. Katarzynę Kuriatę- Lipian. Autorem projektu jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, organizacja Non-Profit z Warszawy.

Oprócz teorii co to jest Konstytucja , jaki ma wpływ na nasze życie, uczniowie rozwiązywali wiele kazusów , czyli przykładów prawnych wziętych z życia. Warsztaty pozwoliły uczniom dokonać oceny ,że Konstytucja nie jest zwykłym papierem , a najważniejszym aktem prawnym w państwie normującym podstawowe prawa i obowiązki każdego z nas , obywatela RP.

Fotorelacja z warsztatów

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz