XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KAZIKU

W dniach 14-20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty jest organizowany w Polsce ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

W ramach programu „OTWARTA FIRMA- BIZNES PRZY TABLICY” klasa 1a uczestniczyła w spotkaniu z panią Renatą Rżysko, wolontariuszką firmy PRAMERICA TUiR SA.

Uczniowie dowiedzieli się o takich zagadnieniach jak:

  1. Definicja i historia ubezpieczeń.
  2. Rodzaje ubezpieczeń.
  3. Co to jest dobre ubezpieczenie?
  4. Co ubezpieczamy.

A na końcu był Quiz z nagrodami.

 Fotorelacja ze spotkania 

 

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz