XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

Drużyna rycerzy

 

Wikińsko-Słowiańska Drużyna Wojów i Rzemieślników Czarny Wąż powstała w październiku 2003 r. Prezentujemy interesującą nas kulturę Słowian i Wikingów wczesnośredniowiecznych (ograniczając się do realiów IX, X, i XI wieku).

 

 

Dziś drużyna liczy 17 wojów i rzemieślników, bo są z nami też: guślarz, hafciarka, kolczużnik i rymarz. Kilku z nas to studenci Uniwersytetu Warszawskiego wydziałów archeologicznego i historycznego - oni właśnie pilnie czuwają, by nasze wyposażenie, uzbrojenie, odzież, wyroby rzemieślnicze odpowiadały historycznym pierwowzorom z epoki tak pod względem kształtu i formy, jak i technologii wykonania.

 

 

Dbamy o to, by wszystko co prezentujemy zgodne było z dostępną wiedzą historyczną o tamtych czasach. Dzięki temu, przez cztery lata naszej działalności zdobyliśmy przyjaźń i uznanie innych podobnych bractw i drużyn działających w kraju i za granicą, a członkowie drużyny zapraszani byli na wiele prestiżowych dla środowiska imprez, zlotów, festiwali i turniejów. Braliśmy udział m.in. w Festiwalu Wikingów i Słowian na wyspie Wolin, w Althingu w Braniewie, tradycyjnej Rękawicy w Krakowie i innych. Uczestniczyliśmy też w kilku imprezach międzynarodowych w Niemczech (m.in. w festiwalu drużyn Kup Arkona)i w Norwegii.

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz