Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Drużyna rycerzy

 

Wikińsko-Słowiańska Drużyna Wojów i Rzemieślników Czarny Wąż powstała w październiku 2003 r. Prezentujemy interesującą nas kulturę Słowian i Wikingów wczesnośredniowiecznych (ograniczając się do realiów IX, X, i XI wieku).

 

 

Dziś drużyna liczy 17 wojów i rzemieślników, bo są z nami też: guślarz, hafciarka, kolczużnik i rymarz. Kilku z nas to studenci Uniwersytetu Warszawskiego wydziałów archeologicznego i historycznego - oni właśnie pilnie czuwają, by nasze wyposażenie, uzbrojenie, odzież, wyroby rzemieślnicze odpowiadały historycznym pierwowzorom z epoki tak pod względem kształtu i formy, jak i technologii wykonania.

 

 

Dbamy o to, by wszystko co prezentujemy zgodne było z dostępną wiedzą historyczną o tamtych czasach. Dzięki temu, przez cztery lata naszej działalności zdobyliśmy przyjaźń i uznanie innych podobnych bractw i drużyn działających w kraju i za granicą, a członkowie drużyny zapraszani byli na wiele prestiżowych dla środowiska imprez, zlotów, festiwali i turniejów. Braliśmy udział m.in. w Festiwalu Wikingów i Słowian na wyspie Wolin, w Althingu w Braniewie, tradycyjnej Rękawicy w Krakowie i innych. Uczestniczyliśmy też w kilku imprezach międzynarodowych w Niemczech (m.in. w festiwalu drużyn Kup Arkona)i w Norwegii.

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz