Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Biblioteka

Biblioteka jest wielka przez swą gościnność, a nie przez swe rozmiary

 

Oczekujemy na czytelników:

Poniedziałek 9:00 – 15:00

Wtorek 9:00 – 15:00

Środa 9:00 – 15:00

Czwartek 10:30 – 15:00

Piątek 8:00 – 12:30

              Biblioteka KAZIKA to wypożyczalnia oraz przestronna czytelnia, z wolnym dostępem do księgozbioru podręcznego i nowości beletrystycznych.

Wyposażona jest w ekran TV, DVD, odtwarzacz VHS oraz komputer dla uczniów.

W czytelni wywieszane są niezbędne informacje z życia Szkoły. Maturzyści znajdą tu ofertę wyższych uczelni, informatory i repetytoria.

Księgozbiór składa się z części podręcznej (encyklopedie, kompendia, słowniki), kanonu lektur szkolnych oraz pozycji beletrystycznych, poezji, dramatu, literatury popularno-naukowej, a także zbiorów multimedialnych.

W ramach edukacji czytelniczo-medialnej organizowane są atrakcyjne wycieczki, akcje i imprezy w Szkole.

Edukacja czytelniczo-medialna obejmuje współuczestniczenie w życiu kulturalnym Stolicy, wychowanie patriotyczne, varsavianistyczne oraz rozwijanie umiejętności interpersonalnych

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz