II-ga Debata Oksfordzka w KAZIKU

W dniu 14 grudnia 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka. Tematem debaty było zagadnienie: Bić się czy nie bić się o niepodległość? Żywią i bronią - chłopi polscy w dobie powstań narodowych. Przeciwnikiem naszych uczniów była drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Bema. Nasi debiutanci z klas 1c i 2b pomimo przegranej zaprezentowali się godnie. W porównaniu z zeszłoroczną debatą dał się zauważyć znaczący progres merytoryczny naszej drużyny. Cieszy nas niesłabnące znaczące zainteresowanie debatami ze strony naszej młodzieży. Daje to nam nadzieję na podobne debaty w niedługiej przyszłości.