Podróż pamięci

W dniach 11 i 13 .06 2018r uczniowie klasy 1b uczestniczyli w programie wizyt studyjnych w Treblince. Najpierw uczniowie zwiedzili Cmentarz Żydowski i Muzeum Polin w Warszawie, a następnie pojechali do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Celem uczestnictwa w programie było między innymi:

• poznanie przyczyn , przebiegu i skutków zjawisk i procesów historycznych prowadzących do Holocaustu

• kształtowanie postaw tolerancji i otwartości na szeroko rozumianą odmienność kulturową, narodową i religijną, przy poszanowaniu własnych i cudzych tradycji.

Organizatorem wycieczki była prof. Barbara Pełka- nauczycielka historii.