Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

Języki świata- język SUAHILI
Języki świata- język SUAHILI

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się podstaw języka Suahili, jego genezy i składu, oraz gdzie się ten język stosuje. Prowadząca zajęcia, pani Maria Piotrowska , wykładowca języka Suahili na UW , Wydział Orientalistyki wyjaśniła pokrótce historię jak i sytuację polityczną w krajach środkowej i wschodniej Afryki, opowiedziała o kulturze, a potem pokazała KANGI - kolorowe chusty noszone w różny sposób. Wszystko ładnie i czytelnie przedstawione na wydrukach przykładowej lekcji i prezentacji wyświetlonej w czasie spotkania. Dziękujemy za kolejną ciekawą kulturoznawczo –językową lekcję.

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz