Projekt " Języki świata"- JĘZYK ARABSKI

Spotkanie poprowadziła p. Magdalena Nycz- Waller, arabistka, islamistka, filolożka i kulturoznawczyni. Uczniowie mieli okazję poznać alfabet arabski, pisać podstawowe słowa, swoje imiona. Prowadząca zajęcia nie ograniczyła się tylko do poznawania języka arabskiego , ale także przy pomocy interesujących slajdów i opowieści zapoznała uczniów z kulturą islamu, sytuacją tamtejszych kobiet a także jaka jest dziś rola Arabów i co poza buntem i przemocą mają oni do zaoferowania zglobalizowanemu światu. Kolejna jakże ciekawa lekcja kulturoznawczo- językowa