Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

PARLAMENT EUROPEJSKI W KAZIKU
PARLAMENT EUROPEJSKI W KAZIKU

Warsztaty z panią Beatą Borkowską, były na początku małą powtórką z geografii - rozmawialiśmy o krajach Unii Europejskiej oraz o tym jakimi językami posługują się one, i jakie języki są językami urzędowymi. Przypomnieliśmy sobie lokalizacje trzech siedzib Parlamentu Europejskiego - W Strasburgu, Brukseli i Luksemburgu oraz resztę organów Unii Europejskiej, odpowiedzialnych za to jakie działania podejmuje Unia.. Siedzibą Parlamentu Europejskiego jest Strasburg, gdzie odbywa się większość posiedzeń plenarnych. Posłowie mają swoje główne biura w Brukseli, a w Luksemburgu znajduje się część administracyjna. Po rozmowach odnośnie Unii Europejskiej, przedstawione zostały nam programy: EUROPEAN YOUTH i ERASMUS, do których udziału zostaliśmy zachęceni dzięki warsztatom. Dowiedzieliśmy się także jak można rozwijać karierę zawodową urzędnika Parlamentu Europejskiego. Po spotkaniu zostały nam wręczone na pamiątkę małe broszury opisujące Parlament Europejski i programy wspomniane na warsztatach. Warsztaty w pełni spełniły nasze oczekiwania , tym bardziej ,że zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego na wiosnę przyszłego roku. Podsumowania spotkania dokonał Patryk Kowalski kl.1a,

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz