XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu pocztu sztandarowego, głos zabrała Dyrektor szkoły p. Agnieszka Walczak. Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 1A pod kierunkiem pani prof. Barbary Pełki. Apel poprowadził przewodniczący Samorządu Szkolnego- Michał Szostak.
Dzień ten, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. Jednak o wolności nie musimy mówić tylko wzniośle i patetycznie. Wolność, to także szczęście, radość, zabawa.