Szanowni Państwo, W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) poniżej znajdą Państwo „Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych” w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. Proszę o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej szczegółów     Rozumiem

zmień kontrast
A+  A-
Strona główna

Aktualności

Program
Program "START UP JUMP"

Bierzemy udział w programie „ START UP JUMP”.

W Warszawie ruszył projekt, który będzie wspierał zainteresowania i rozwijał umiejętności uczniów szkół, związane z przedsiębiorczością i podejmowaniem działalności gospodarczej. Przedsiębiorczość stanowi jedną z kluczowych kompetencji na współczesnym rynku pracy, której rozwijanie nie tylko zwiększa szanse na ścieżce rozwoju zawodowego, ale także ułatwia podejmowanie złożonych przedsięwzięć i wyzwań w różnych sferach życiowej aktywności.

I etap w okresie X- XII 2017 to „ MŁODZIEŻOWY SEMESTR BIZNESOWY” Uczniowie poznają działalność miejskich ośrodków wsparcia przedsiębiorczości

: - spotkanie w Centrum Przedsiębiorczości Smolna,

- spotkanie w Centrum Kreatywności Targowa,

-warsztaty w Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego przy WCIES.

Poznają także ofertę wybranych partnerów stołecznego ratusza, działających w obszarze przedsiębiorczości, innowacji i technologii – m.in. AKADEMICKIE INKUBATORY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI stołecznych uczelni, FabLab Orange.
Etap pierwszy realizowany będzie w ramach zajęć dydaktycznych (szkolnych). Uczniowie otrzymają indeksy, w których będą poświadczać udział w poszczególnych spotkaniach. To warunek przejścia do II etapu.


II etap ma charakter praktyczny, dedykowany będzie uczniom chcącym pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje pomysły. Obejmie różne formy wsparcia i aktywizacji wykorzystujące m.in. pracę zespołową, warsztaty i ćwiczenia. W części praktycznej, realizowanej poza programem obowiązkowych zajęć lekcyjnych, uczestniczyć będą już wyłonione w rozmowach kwalifikacyjnych grupy nastolatków.

Szkołę naszą reprezentuje siedmiu uczniów z klasy 1b ,a koordynatorem programu w szkole jest prof. Bożenna Stanisławska.

Relacje z wydarzeń na bieżąco do obejrzenia w galerii

Projekty

Nasza szkoła bierze udział w różnych projektach edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie nasze projekty »

Galerie

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami ze szkolnych wydarzeń. galerie »

Kalendarz