XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

Program "START UP JUMP"

Bierzemy udział w programie „ START UP JUMP”.

W Warszawie ruszył projekt, który będzie wspierał zainteresowania i rozwijał umiejętności uczniów szkół, związane z przedsiębiorczością i podejmowaniem działalności gospodarczej. Przedsiębiorczość stanowi jedną z kluczowych kompetencji na współczesnym rynku pracy, której rozwijanie nie tylko zwiększa szanse na ścieżce rozwoju zawodowego, ale także ułatwia podejmowanie złożonych przedsięwzięć i wyzwań w różnych sferach życiowej aktywności.

I etap w okresie X- XII 2017 to „ MŁODZIEŻOWY SEMESTR BIZNESOWY” Uczniowie poznają działalność miejskich ośrodków wsparcia przedsiębiorczości

: - spotkanie w Centrum Przedsiębiorczości Smolna,

- spotkanie w Centrum Kreatywności Targowa,

-warsztaty w Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego przy WCIES.

Poznają także ofertę wybranych partnerów stołecznego ratusza, działających w obszarze przedsiębiorczości, innowacji i technologii – m.in. AKADEMICKIE INKUBATORY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI stołecznych uczelni, FabLab Orange.
Etap pierwszy realizowany będzie w ramach zajęć dydaktycznych (szkolnych). Uczniowie otrzymają indeksy, w których będą poświadczać udział w poszczególnych spotkaniach. To warunek przejścia do II etapu.

II etap ma charakter praktyczny, dedykowany będzie uczniom chcącym pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje pomysły. Obejmie różne formy wsparcia i aktywizacji wykorzystujące m.in. pracę zespołową, warsztaty i ćwiczenia. W części praktycznej, realizowanej poza programem obowiązkowych zajęć lekcyjnych, uczestniczyć będą już wyłonione w rozmowach kwalifikacyjnych grupy nastolatków.

Szkołę naszą reprezentuje siedmiu uczniów z klasy 1b ,a koordynatorem programu w szkole jest prof. Bożenna Stanisławska.

Relacje z wydarzeń na bieżąco do obejrzenia w galerii