XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

ZAPROGRAMUJ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ KARIERY I ROZWIŃ KOMPETENCJE INFORMATYCZNE

Szkoła przystąpiła do projektu badawczo - rozwojowego pt.

"Nowa Metodyka i narzędzia do nauczania programowania z wykorzystaniem metod personalizacji procesu nauki" Projekt jest realizowany z kadrą naukową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej AGH w Krakowie.

19 UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY ROZPOCZĘŁO KURSY PROGRAMOWANIA w języku PYTHON!

Google, Yahoo, Nokia, IBM czy NASA wykorzystują Pythona w swoich wartych wiele milionów, czy też miliardów dolarów aplikacjach i projektach. Microsoft jak i Apple oferują pełne wsparcie dla Pythona w swoich systemach operacyjnych i platformach programistycznych. Wiele stron internetowych takich jak YouTube czy Grono napisane jest w  Pythonie. NASA wykorzystuje Pythona w swoich aplikacjach od wielu lat.
Dzięki niemu stworzysz strony www, aplikacje na Mac OS czy Windows oraz rozbudowane portale internetowe.

Każdy uczeń otrzyma wsparcie Opiekuna Projektu.
Po zakończeniu kursu e-learningowego,uczniowie  otrzymają wartościowy CERTYFIKAT.

Koordynator projektu w szkole - prof. Bożenna Stanisławska